,,Władcy Gminy !''

W V kolejce nadszedł czas na Wielkie Derby Gminy Pruszcz !

Waga tego spotkania ma oczywiście największe znaczenie, obie drużyny są bardzo zdeterminowane, aby osiągnąć w tym ważnym meczu korzystny wynik i zyskać miano "Władców". Od początku meczu czuć było lekką nerwowość w poczynaniu obu ekip. Pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki mieli goście, jednak dobrze dysponowany Adam Góral pewnie wychwycił strzał. Start nie rzucał się do porywających ataków, od początku rządziło poszanowanie piłki oraz spokojne szukanie okazji do strzelenia gola. Kilkakrotnie dał o sobie znać ulubieniec trybun "Petarda", który ładnymi akcjami kończył akcję naszego zespołu. Do przerwy wynik 0:0.

Po przerwie nasz duet trenerski dokonał jednej zmiany, na ataku zamiast Radosława Januszewskiego pojawił się Łukasz Karolak. To jednoczesny sygnał, że pora otworzyć worek z bramkami..

Tym razem to zielono-czarni groźniej atakowali, czego efektem był rzut karny za zagranie ręką w obrębie 16 metra !. Pewnym egzekutorem okazał się Jakub Krzyżanowski, który wprawił w zachwyt licznie zgromadzoną Pruszczańską widownię. Od tego momentu to Startowcy kontrolowali sytuację na boisku. Seroczczanie musieli rzucić się do ataku, co mogło skutkować szybką kontrą. Nerwowe poczynania Pomorzanina wykorzystał z zimną krwią ponownie Eliasz Kasica. Po solowej akcji, w której minął kilku obrońców Serocka jak tyczki, uderzył fantastycznie piłkę z okolic 30 metrów przed bramką, która spokojnie może nosić nazwę "Stadiony Świata.."

Na trybunach niosło się gromkie "Petardaaa ! " . Wszyscy Kibice wiedzieli, że tego spotkania Starterek na pewno nie przegra. Do końca głośny doping sprawił, że pierwsze trzy punkty w tym sezonie stały się faktem, a Start rządzi w Gminie przynajmniej do rundy wiosennej..

Ogromne wyrazy szacunku i podziękowania dla "Chłopców z Pruszcza", którzy ponownie pokazali kto włada na trybunach oraz na boisku !!